9.maijā notika Rīgas valstpilsētas pašvaldības interešu izglītības iestāžu metodiķu sanāksme-seminārs
9.maijā Rīgas Jauno tehniķu centrā, Bauskas ielā 88, notika Rīgas valstpilsētas pašvaldības interešu izglītības iestāžu metodiķu sanāksme-seminārs.
Par aktualitātēm interešu izglītībā klātesošos iepazīstināja Rīgas valstspilsētas pašvaldības izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes interešu un sporta izglītības nodaļas interešu izglītības programmu vadītāja Inga Sidorčika-Boboviča. Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vadītāja Inga Cimiņa sniedza informāciju par sadarbību ar interešu izglītības iestādēm pilsētas un valsts mēroga pasākumu, kursu un semināru organizēšanā, tāpat – izteica pateicību par atbalstu un sadarbību 2023./2024.m.g. pasākumu nodrošināšanā. Sanāksmes laikā vēlreiz tika precizēti jautājumi, kas saistīti ar interešu izglītības metodisko materiālu skates norisi 2024.gadā.
Semināra pieredzes apmaiņas tēma bija “STEAM jomas aktivitāšu un mācību programmu realizēšana interešu izglītībā”. Ar savu pieredzi dalījās Rīgas Jauno tehniķu centra radošais kolektīvs. Daudz uzzinājām par RJTC pulciņu, studiju, laboratoriju un citu kolektīvu ikdienas darbu un panākumiem, par RJTC dalību Rīgas interešu izglītības iestāžu un vispārizglītojošo skolu sadarbības pilotprojektu STEAM jomā.
Paldies Ingai Sidorčikai-Bobovičai, kura dalījās ar aktualitātēm un starptautisko pieredzi STEM un STEAM mācību procesa īstenošanā, ko guva, piedaloties kvalifikācijas celšanas kursos Erasmus+ personu mobilitāte projekta ietvaros (Europass Teacher Academy kvalifikācijas celšanas kursos “From STEM to STEAM Education: a New Learning Approach”). Ņemot vērā izraisīto metodiķu interesi, iecerēts par STEAM mācību procesu runāt plašāk nākamajos semināros.
Katram semināra dalībniekam bija iespējams arī darboties praktiski:
- rādīt savu “siltumnīcu” un veikt eksperimentu, iestādot augu dažādā gruntī – perlītā un vermikulītā Vides meistardarbnīcā, kuru vadīja vides metodiķe un pulciņu “Pēti un eksperimentē” un “100 dabas brīnumi” skolotāja Madara Kalniete;
- izmēģināt dažādus robotus un programmas, ar kuru palīdzību tie darbojās, Robotikas meistardarbnīcā “Arduino” un “Robotikas” pulciņu skolotājas Kristīnes Mičules vadībā;
- veidot apsveikuma kartīti ar dabas un citu materiālu palīdzību cianotopijas tehnikā Mākslas meistardarbnīcā, kuru vadīja pulciņu “‘Zīmēšana, gleznošana” un “Arhitektūras formu un dizaina darbnīca” skolotāja Anita Zīverte.
Paldies par semināra satura sagatavošanu un organizatorisku atbalstu Rīgas Jauno tehniķu centra direktorei Ramonai Šmitiņai, izglītības metodiķēm Santai Muceniecei, Sanita Zīvertei, Madarai Kalnietei, Laurai Timšai un skolotājām Anitai Zīvertei un Kristīnei Mičulei.
Informāciju sagatavoja:
Marina Lučko, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra projektu vadītāja