3.jūnijā pirmizrādi piedzīvoja Bērnu un jauniešu centra “ Rīgas Skolēnu pils” mūsdienu deju grupas “Karkadē” dejas izrāde “Tu arī šeit?”.
Izrādē izmantoti pasaulē pazīstamu mākslinieku skaņdarbi. Horeogrāfiju veidojusi mūsdienu deju grupas ”Karkadē” vadītāja Egija Abaroviča. Sadarbībā ar “Modes akadēmijas” audzēkņiem un vadītāja Elgu Šmiti tapuši arī skatuves tērpi dažām grupām.
Par izrādes ideju un iestudēšanas procesu stāsta Egija: “Dejas izrāde ir par savstarpējām attiecībām starp telefonu un cilvēku. Kas ir svarīgāks – cilvēku sarunas un enerğijas apmaiņa klātienē vai sarunas caur telefonu? Tiek izspēlētas dažādas sadzīves ainas, kurās satiekas cilvēks – telefons – cilvēks! Izrādes ideja radās Covid 19 pandēmijas laikā, kad ļoti daudz laika pavadījām pie ekrāniem. Nāca apziņa, ka cilvēka klātienes enerğija ir nenovērtējams vienums, tā ir svarīga dzīves sastāvdaļa – apmainīties enerğijām!
Izrādes radīšanas laiks bija ļoti aizraujošs un visnotaļ eksperimentāls – Mūsdienu deju grupas “Karkadē” dejotāji ļoti operatīvi, pieņemoši un ieinteresēti visā, ko piedāvāju, kā arī pašiem dejotājiem bija iespēja piedāvāt savas idejas – tā bija savstarpēja sadarbība un enerğijas apmaiņa! Liels paldies viņiem – mēs esam lieliska komanda! Izrādes laikā, manuprāt, dejotāji sevi parādīja spilgti – ar “degošām” acīm, ar labu tehnisku izpildījumu un labu aktierspēli. Biju patīkami pārsteigta, cik patiesībā dejotāji ir iedziļinājušies procesā, ir tikai jāpiedāvā iespēju.
Sadarbība ar Elgu Šmiti, “Modes akadēmijas” vadītāju, nāca nejauši, taču likumsakarīgi! Rīgas Skolēnu pils Izglītības metodiķe Antra Derkevica mani sapazīstināja ar Elgu. Viņas audzēkņi radīja unikālus un interesantus tērpus. Liels prieks par šo satikšanos, mūsu sadarbība noteikti turpināsies! Paldies Elgai Šmitei un viņas audzēkņiem! Kā arī paldies Antrai Derkevicai par iedvesmošanu un idejām.”
Dejotāju pārdomas:
“Mūsu izrāde sāka veidoties pēc jaunā gada. Esmu laimīga, ka mēs paspējām to pabeigt. No manas perspektīvas izrāde bija satraucoša kā interesants piedzīvojums. Izrādes mērķis bija pavēstīt, ka cilvēki mūsdienās izvēlas labāk telefonu, nekā veido sarunu ar cilvēku. Kad bija jāiejūtas tēlā, bija grūtāk, jo es, tieši no šīs ilgās telefona sēdēšanas, cenšos aizmukt. Man šī izrāde atgādināja, ka ir jāpavada vairāk laiks ar ģimeni, draugiem, ar visiem ko es pazīstu un mazāk jāļaujas telefona varai,” Aurēlija Apsīte – lielās grupas dejotāja.
“Man ļoti, ļoti patika dejot izrādē, tas bija kas jauns, jo līdz šim ar “Karkadē” grupu esam piedalījušies 2 konkursos, tomēr izrāde, veselas 40 minūtes, bija pilnīgi jauna pieredze! Es vēlos pateikt lielu paldies mūsu grupas skolotājai, kura nolēma mums uzticēties un izveidot šo izrādi, jo laiks, kurā tapa izrāde, bija ļoti īss. Diemžēl, vīrusa izplatības dēļ daudzi treniņi notika caur zoom platformu un tur mēs izrādei gatavoties nevarējām. Izrādes tapšanas laikā man ļoti patika iespēja iepazīt, redzēt arī dejotājas, kuras dejo “Karkadē” mazākajās grupiņās. Tas bija ļoti interesanti, jo redzēju ļoti daudz talantīgas meitenes, kuras mani iedvesmoja. Izrādes tēma par telefonu aktualitāti mūsdienās, manuprāt, ir ļoti, ļoti laba, jo caur deju varējām pasniegt to, kas patiesi svarīgs un tas nav telefons. Mums katram ikdienā telefons tomēr ir nedaudz par biežu rokās un izrādē bija ainas, kuras, katrs var sasaistīt ar sevi, savu ikdienu. Es ļoti izbaudīju gatavošanās procesu un vēl lielāks prieks bija parādīt izrādi vecākiem, kuri novērtēja, ka izrādē ieguldīts liels darbs un to vajag rādīt vēl citiem. Es tam pilnībā piekrītu un ceru, ka rudenī mēs izrādīti dejosim vēl,” Līva Stašāne – lielās grupas dejotāja.
“Man ļoti patika piedalīties šajā izrādē. Mani mazliet apgrūtināja tas, ka mēs diezgan bieži mainījām dejas kustības. Es domāju ka mūsu izrāde izdevās! Man patika tas, ka dažas kustības bija vieglākas, bet dažas grūtākas. Šī izrāde man bija lielisks piedzīvojums,” Eva Vancāne – mazās grupas dejotāja.
“Gatavošanās izrādei bija interesanta, tas nebija viegli, bet aizraujoši. Interesantākā bija aina telefonu, ierīču atkarība cilvēkos. Kā izrādē to parādījām, bija ļoti precīzi. Ieraudzījām šo atkarību no malas. Manuprāt, izrāde izdevās. Tik daudz enerģijas, emociju, domu izdejojām, protams, bija arī uztraukums. Es domāju, ka skatītājiem arī patika. Liels paldies mūsu skolotājai Egijai, viņa ir perfekta. Dejot tas ir prieks!” Letīcija Elizabete Tiļļa – videjās grupas dejotāja.
“Kad mums skolotāja Egija pateica, ka mēs taisīsim dejas izrādi, es biju diezgan priecīga. Sakarā ar COVID-19 īsti nekas vairāk par zoom treniņiem nevarēja notikt, tāpēc doma par to, ka mēs varētu nodejot veselu izrādi cilvēku priekšā bija diezgan satraucoša. Izrādes tapšana priekš manis bija ļoti interesanta, man patika gatavošanās progress, kā mēs mācījāmies jaunās dejas. Es ticu, ka gan jau katram dejotājam bija savas grūtības, pārdomas un stress pirms pašas izrādes, bet gala rezultāts bija 100% tā vērts un var teikt lielu paldies mūsu skolotājai Egijai Abarovičai,” Elizabete Sala – vidējās grupas dejotāja.
Liels prieks par mūsdienu deju kolektīvu vadītāju un dejotāju neatlaidību un degsmi, realizējot vērienīgus projektus, iestudējot deju izrādes, piedaloties konkursos un festivālos, daloties pieredzē.
Lai visiem saulaina vasara un radošas idejas nākamajam darba cēlienam!
Informāciju sagatavoja Ivetta Tamane