“Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” kauss 2024” sacensības trases automodelismā

2024.gada 7.maijā Bērnu un Jauniešu centrā “IK Auseklis” norisinājās “Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” kauss 2024” sacensības trases automodelismā, kas bija noslēdzošās sacensības arī Rīgas-Jelgavas-Bauskas rajona kausa izcīņā.

Sacensībās piedalījās 40 jaunieši no visas Rīgas un Jelgavas trases automodelisma klubiem, lai mērotos spēkiem klasēs “Iesācēji debitanti”, “Iesācēji”, “PR-24”, “Open-16” un “ES-32/PR32”. Arī TV3 ziņas bija atsaukušās uz aicinājumu apmeklēt pasākumu, kā rezultātā jaunieši izpelnījās arī kameru gaismu un iespēju kameras priekšā pastāstīt ar ko viņi nodarbojas pulciņā.

Šīm sacensībām audzēkņi gatavojušies īpaši rūpīgi, jo mājas trasē vēlējās izcīnīt augstus rezultātus. Pirmie uz starta kāpa “Iesācēji” un “Iesācēji debitanti” klases dalībnieki, lai gan šajā klasē brauc visjaunākā vecuma dalībnieki, cīņa šeit bija vissīvākā, jo par pirmajām vietām neatlaidīgi cīnījās mājinieki savā starpā, cenzdamies pierādīt savu meistarību uz mājas trases.

Klasē “Iesācēji debitanti” 1.vietu izcīnīja Jānis Vīksna (BJC “IK Auseklis”), 2.vietu Roberts Vīksna (BJC “IK Auseklis”), 3.vietu Alberts Zavackis (BJC “IK Auseklis”).

Klasē “Iesācēji” 1.vietu izcīnīja Ernests Pavļukēvičs (BJC “IK Auseklis”), 2.vietu Rūdolfs Bērtiņš (BJC “IK Auseklis”), 3.vietu Emīls Braunbergs (BJC “IK Auseklis”), tādā veidā abās iesācēju klasēs visi kausi palika mājinieku rokās.

Tālāk uz starta kāpa “PR-24” klase, kur BJC “IK Auseklis” pārstāvēja 2 dalībnieki – Deivids Celms un Gatis Kalvāns. Šajā klasē komfortabli 1.vietu izcīnīja Deivids Celms (BJC “IK Auseklis”), 2.vietā Kaspars Zučiks (Rīgas motormuzejs) un 3.vietā Dzintars Rūtens (Rīgas motormuzejs).

“Open-16” klasē 1.vieta Deividam Celmam (BJC “IK Auseklis”), 2.vieta Dzintaram Rūtenam (Rīgas motormuzejs) un 3.vieta Kristapam Lācim (TJC “Annas 2”),.

“ES-32/PR-32” klasē 1.vieta Dzintaram Rūtenam (Rīgas motormuzejs), 2.vieta Kristapam Lācim (TJC “Annas 2”), 3.vieta Deividam Celmam (BJC “IK Auseklis”).

Tā kā šīs bija pēdējās trases automodelisma sacensības Rīgas-Jelgavas-Bauskas kausa 2024 izcīņā, tad tika apbalvoti arī  kopvērtējuma uzvarētāji, klasē “Iesācēji debitanti” 1.vietu izcīnīja Alberts Zavackis (BJC “IK Auseklis”), 2.vietu Jānis Vīksna (BJC “IK Auseklis”) un 3.vietu Roberts Vīksna (BJC “IK Auseklis”).

Rīgas-Jelgavas-Bauskas kausa 2024 kopvērtējumā klasē “Iesācēji” 1.vietu izcīnīja un par rajona čempionu kļuva Ernests Pavļūkēvičs, 2.vieta Markam Zakrepskim (JN “Junda”), 3.vieta Rūdolfam Bērtiņam (BJC “IK Auseklis”), 4.vieta Timotejam Ginteram (JN “Junda”), 5.vieta Gatim Kalvānam (BJC “IK Auseklis”), 6.vieta Rinaldam Kromanam (TJC “Annas 2”), 7.vieta Albertam Zavackim (BJC “IK Auseklis”), 8.vieta Jānim Vīksnam (BJC “IK Auseklis”)

Rīgas-Jelgavas-Bauskas kausa 2024 kopvērtējumā klasē “PR-24” 1.vietu izcīnīja Kaspars Zučiks (Rīgas motormuzejs) 2.vietā Dzintars Rūtens (Rīgas motormuzejs), 3.vietā Henrijs Pilskungs (BJC “IK Auseklis”).

Rīgas-Jelgavas-Bauskas kausa 2024 kopvērtējumā klasē “Open-16” 1.vietu izcīnīja Dzintars Rūtens (Rīgas motormuzejs) 2.vietā Kaspars Zučiks (Rīgas motormuzejs), 3.vietā Deivids Celms (BJC “IK Auseklis”).

Rīgas-Jelgavas-Bauskas kausa 2024 kopvērtējumā klasē “ES-32” 1.vietu izcīnīja Dzintars Rūtens (Rīgas motormuzejs) 2.vietā Henrijs Pilskungs (BJC “IK Auseklis”), 3.vietā Kristaps Lācis (TJC “Annas 2”).