Noslēdzies seminārs ”Apģērbu dizaina un apģērbu kolekcijas veidošanas pamatprincipi,  modes aktualitātes,  paņēmieni un tehnikas ieceres vizualizācijai un mūsdienīgu rotājumu izveidei uz auduma”

Aizritējis seminārs vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas interešu izglītības programmas skolotājiem ”Apģērbu dizaina un apģērbu kolekcijas veidošanas pamatprincipi,  modes aktualitātes,  paņēmieni un tehnikas ieceres vizualizācijai un mūsdienīgu rotājumu izveidei uz auduma”, kas norisinājās 5. decembrī  Profesionālās izglītības kompetences centrā Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā.

Ar savu pieredzi un zināšanām dalījās Rīgas Dizaina un mākslas skolotājas Inese Sedleniece un Velga Jākobsone.

 Inese Sedleniece sniedza ieskatu par jauniešu modi, interešu grupām  un stiliem. Tika dotas zināšanas par apģērbu dizaina veidošanas pamatprincipiem, kā  arī piedāvātas metodes un paņēmieni idejas ģenerēšanai, izmantojot iedvesmas avotu no latviešu etnogrāfijas, arhitektūras un dabas motīviem. Praktiskajā nodarbībā katram bija iespēja apgūto pielietot praksē – radīt oriģinālu apģērba dizainu uz dotajām sagatavēm. Lai skolotāji gūtu pilnīgāku priekštatu par dizaina veidošanu, idejas vizualizāciju, semināra laikā bija iespēja iepazīties ar apģērbu dizaina izglītības programmas izglītojamo darbiem.

 Velga Jākobsone sniedza ieskatu par modes aktualitātēm, apģērbu kolekcijas veidošanas pamatprincipiem, kā arī iepazīstināja ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas apģērbu dizaina izglītības programmas tērpu kolekcijām. Dalījās ar pieredzi par dažādām raksta veidošanas iespējām, izmantojot termoplēvi, lāzerpapīru un tekstilkrāsas, kā arī demonstrēja paraugus. Sniedza informāciju par interneta vietnēm un adresēm, kur gūt aktuālo informāciju par krāsu, rakstu un modes tendencēm, kur iegādāties termoplēves un citus materiālus.

 Elita Kalnača dalījās ar pieredzi raksta veidošanā izmantojot vienu vai vairākus ģeometriskus elementus. Sniedza padomus ekonomiskai termoplēves izmantošanai, apkopojot elementus, veidojot moduļus, kā arī rādīja iespējas to ērtākai piegriešanai un pārnešanai uz auduma.

Bija patiess prieks par skolotāju atsaucību, ieinteresētību un vēlmi redzēt un uzzināt  ko jaunu. Skolotāji apliecināja, ka ir ieguvuši jaunas zināšanas un prasmes, kuras būs noderīgas tālākai darbībai izglītības iestādēs.

Paldies skolotājiem par atvērtību un atsaucību, par ieteikumiem, lai uzlabotu semināru darba kārtību, kvalitāti! Paldies par izturību!Paldies par izteiktajām vēlmēm tālākizglītībā, par viedokļiem, lai mūsu sadarbība būtu auglīgāka un pilnīgāka.

Ieteikumi un vēlējumi tiem, kas veidos tērpu kolekcijas, rotas, aksesuārus un piedalīsies tērpu skatē –  konkursā “Radi rotājot”:

  • Meklēt, pētīt, atrast, radoši darboties un īstenot to labāko ideju, kas vispilnīgāk atklāj Jūsu talantus un prasmes!
  • Atklāt, izcelt to unikālo, kas raksturīgs vietai un valstij, kurā Jūs dzīvojat, ar ko lepojaties! Dalieties ar skaisto!
  • Lai darba process vērtīgs, baudāms, priecīgs un sasniedzamais rezultāts būtu aktuāls jauniem cilvēkiem!
  • Esiet drosmīgi krāsu, formu, rotājumu, detaļu izvēlē, tā lai darbs izskatās labi gan tuvplānā, gan no attāluma! Arī pelēkais ir krāsa!
  • Lai radošas un skaistas idejas!

Informāciju un foto materiālu sagatavoja: Elita Kalnača, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas galvenā speciāliste