Noslēgusies 2024. gada Rīgas interešu izglītības metodisko materiālu skate 

Noslēgusies 2024. gada Rīgas pašvaldības interešu izglītības metodisko materiālu skate, kurā tika iesniegti un izvērtēti 33 dažādi metodiskie materiāli, sniedzot plašu ieskatu interešu izglītības dažādībā, vērtībās un inovācijās. Šonedēļ Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā Ģilde” sumināja skates dalībniekus. 

Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Laima Geikina uzsver: “Šī gada interešu izglītības metodisko materiālu skate pierādīja Rīgas pedagogu spēju radīt inovatīvus un iedvesmojošus mācību līdzekļus, kas bagātina izglītības procesu un veicina bērnu un jauniešu interesi par dažādām jomām, īpaši STEM disciplīnām. Pateicos visiem dalībniekiem par viņu darbu, kas sniedz neatsveramu ieguldījumu Rīgas izglītības attīstībā un stiprina neformālās izglītības nozīmīgumu.” 

Skates laureāti:

 1. vietu un galveno balvu nominācijā “Digitālais mācību līdzeklis STEM jomā” saņēma Rīgas Jauno tehniķu centra interešu izglītības skolotāja Lilita Svirževska par darbu “Sēņu daudzveidība”.

2. vietu un galveno balvu nominācijā “Vispārējās izglītības satura “Skola 2030” atbalsta materiāls interešu izglītībā” saņēma Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” interešu izglītības skolotāja Antra Derkevica par darbu “Slavenas gleznas stāsts”, kā arī 2. vietu un galveno balvu nominācijā “Organizatoriskā darba atbalsta materiāls” saņēma Rīgas bērnu un jauniešu centra “Altona” interešu izglītības skolotājās Elīna Binde-Dzelzīte, Paula Sonita Deruma, Jolanta Komarovska par darbu ” Bērnu muzeju nakts “Astoņu kustoņu svētki” organizēšana”.

3. vietu šogad ieguva trīs laureāti – galveno balvu nominācijās “STEM jomas un vispārējās izglītības satura “Skola2030” mācību atbalsta līdzeklis” saņēma Rīgas tehniskās jaunrades nama “Annas 2” skolotāja Betija Karlīna Bēmane par darbu “Personalizētas animētas vizītkartes (intro) izstrāde”, kā arī 3. vietu un galveno balvu nominācijā “Inovatīvs digitāls mācību atbalsta materiāls” saņēma Rīgas bērnu un jauniešu centra “Laimīte” interešu izglītības skolotājs Lauris Bitenieks par darbu “Drošība skrituļslidotājiem!”. 3.vietu un galveno balvu nominācijā “Mācību atbalsta līdzeklis interešu izglītībā” saņēma Rīgas Jauno tehniķu centra interešu izglītības skolotāja Viola Rogule par darbu “Mācību līdzeklis “Uzmet mākslu!” 

Skates labāko darbu autori citās kategorijās: 

  • Par labāko mācību atbalsta materiālu vispārējās izglītības satura “Skola 2030” integrēšanā interešu izglītībā – Rīgas tehniskās jaunrades nama “Annas 2” interešu izglītības skolotājai Ilonai Valainei-Blektei, darbs “Tēlu veidošana no tekstila atgriezumiem, izmantojot ūdenī šķīstošo flizelīnu”; 
  • Par labāko mācību atbalsta materiālu vispārējās izglītības satura “Skola 2030” integrēšanā interešu izglītībā Rīgas jauno tehniķu centra un Rīgas Dārzciema vidusskolas interešu izglītības skolotājai Indrai Siksalietei, darbs “Āra dzīves aktivitātes interešu izglītībā”; 
  • Par labāko STEM jomas mācību atbalsta materiālu interešu izglītībā – Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” interešu izglītības skolotājam Jānim Ozolam-Ozoliņam, darbs “Iespiedplašu tehnoloģijas elektronikas novirziena pulciņa apstākļos”, un Rīgas bērnu un jauniešu centra “Altona” interešu izglītības skolotājai Dagmārai Juršinai, darbs “No mazā LEGO klucīša līdz lielajam pilsētas pasākumām”; 
  • Par labāko metodisko izstrādni interešu izglītībā – Rīgas bērnu un jauniešu centra “Laimīte” interešu izglītības skolotājai Dagnijai Timulei, darbs “Puķe no sirds formas ziedlapiņām”, un Rīgas bērnu un jauniešu centra “Daugmale” interešu izglītības skolotājai Gunai Mēnesei-Kudulei, darbs “Telpiska līnija”; 
  • Par labāko mācību un audzināšanas darba atbalsta materiālu interešu izglītībā – Rīgas bērnu un jauniešu centra “Daugmale” interešu izglītības skolotājai Elzai Elizabetei Barakai, darbs “Izglītojošas spēles, kuras pielietot kāpšanas sporta treniņos ar bērniem dažādos vecumos, bet orientētas uz bērniem līdz 8 gadu vecumam”; 
  • Par labāko inovatīvo digitālo mācību līdzekli interešu izglītībā – Rīgas 45.vidusskolas skolotājiem Sigvardam Dižajam un Jānim Vēberstam, darbs “Audiovizuālie mācību materiāli bungu spēlē”; 
  • Par labāko inovatīvo mācību atbalsta materiālu interešu izglītībā – Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” interešu izglītības skolotājām Ingai Liepiņai un Jekaterinai Pritkovai, darbs “Radošie darbi sporta un atpūtas nometnēs”. 

Žūrijas speciālo balvu ieguva: 

  • Par oriģinālu pieeju mācību procesā sporta jomā – Rīgas bērnu un jauniešu centra “Daugmale” interešu izglītības skolotājam Salvim Lozdam, darbs “Badmintona spēles sitienu tehnikas apmācība, pilnveidošana ar dažādu sporta spēļu elementiem”; 
  • Par aktuālo metodisko izstrādni interešu izglītībā – Rīgas bērnu un jauniešu centra “Altona” interešu izglītības skolotājai Maijai Potgīterei, darbs “Stikla apstrādes pamati: namiņš-svečturis “Tiffany tehnikā”. 

Skatītāju simpātiju ieguva: 

  • STEM jomas mācību atbalsta materiāls interešu izglītībā – Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” interešu izglītības skolotājam Jānim Ozolam-Ozoliņam, darbs “Iespiedplašu tehnoloģijas elektronikas novirziena pulciņa apstākļos”. 

Skates atzinības rakstu ieguvēji un skates rezultātu kopsavilkums šeit. 

Rīgas interešu izglītības metodisko materiālu skate norisinās katru gadu, lai popularizētu interešu izglītības pedagogu labo praksi, sekmētu mūsdienīgu, daudzveidīgu un inovatīvu interešu izglītības mācību metožu pilnveidi, veicinot metodisko materiālu izstrādi.  Jau trešo gadu skates dalībnieki tika aicināti metodisko darbu saturā prioritāri ietvert arī tēmas par STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) interešu izglītībā, vispārējās izglītības satura “Skola2030” integrēšanu interešu izglītībā, kā arī brīvi izvēlētajām tēmām. 

Skates dalībnieki spilgti apliecināja augstu profesionalitāti, prasmi sekot līdzi mūsdienu tendencēm un veiksmīgi tās integrēt mācību procesā. Žūrija arī šogad bija patīkami pārsteigta par interešu izglītības skolotāju radošumu un inovatīvo pieeju, kā arī atraktīvām un pārdomātām prezentācijām. Šajā skatē tika apvienotas gan gadiem uzkrātas tradīcijas un metodes ar jaunu skatījumu, gan pilnīgi svaigi risinājumi, kas balstīti mūsdienu tehnoloģijās un aktuālajās izglītības tendencēs. Liela daļa darbu izcēlās ar starpdisciplināru pieeju, apvienojot tādas jomas kā zinātni, tehnoloģijas, mākslu un matemātiku. Tāpat tika apkopota pirmā pieredze un atgriezeniskā saite par jauniem ieviestiem sadarbības modeļiem starp skolām un interešu izglītības iestādēm, radot sinerģiju starp formālo un neformālo izglītību un sniedzot iespējas STEM priekšmetu padziļinātai apguvei ārpus skolas vienā no sadarbības interešu izglītības centriem, kas kā pieredze rāda padara mācību procesu interesantāku un saistošāku audzēkņiem”, norādīja Izglītības, kultūras un sporta departamenta interešu izglītības programmu vadītāja un skates vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Inga Sidorčika-Boboviča. 

Šogad skatē piedalījās 41 autors ar 33 darbiem no 11 izglītības iestādēm: Rīgas Bērnu un jauniešu centriem: “Altona”, “Auseklis”, “Daugmale”, “Praktiskā estētikas skola”, “Rīgas Skolēnu pils”, “Laimīte”, Rīgas Jauno tehniķu centra, Rīgas Tehniskās jaunrades nama “Annas 2”, kā arī Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas, Rīgas Dārzciema vidusskolas un Rīgas 45.vidusskolas. Kopumā skatē šogad tika iesniegti dažādu veidu darbi: metodiskās izstrādnes, mācību līdzekļi (tai skaitā inovatīvie mācību līdzekļi un rīki interešu izglītībā), mācību, audzināšanas, organizatoriskā darba un citi interešu izglītības atbalsta materiāli dažādās interešu izglītības jomās: STEM, vizuālā un vizuāli plastiskā māksla, mūsdienu un tautas deja, mūzika, sociālās un pilsoniskās jomas interešu izglītība, sporta un fizisko aktivitāšu interešu izglītība. 

Rīgas pašvaldība izsaka pateicību un augstu novērtē skates dalībnieku ieguldījumu, apkopojot daudzveidīgo interešu izglītības pieredzi, tādejādi stiprinot un bagātinot interešu izglītības metodisko bāzi Rīgā.  

Apbalvošanas pasākuma viesus ar priekšnesumiem priecēja komponists Jānis Ķirsis un dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse, kā arī Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” meiteņu kamerkoris “Tonika”, mākslinieciskā vadītāja Inga Cimiņa.

Plašāka fotogalerija sekos drīzumā. Foto:  Roberts Blaubuks

Informāciju sagatavoja: Sindija Grāvere, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: sindija.gravere@riga.lv