Notika Rīgas izglītības iestāžu literārās jaunrades konkurss “Kā es braucu Skalbi lūkoties?”
Rīgas Bērnu un jauniešu centrs “Altona” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo rakstniecības un mūzikas muzeju 7. novembrī plkst. 16.30 organizēja noslēguma pasākumu Rīgas izglītības iestāžu literārās jaunrades konkursam “Kā es braucu Skalbi lūkoties?”. Pasākuma noslēgums notika Latvijas Nacionālajā rakstniecības un mūzikas muzejā, kur vienkopus pulcējās konkursa dalībnieki, pedagogi un vecāki.
Rīgas izglītības iestāžu 4. -12. klašu skolēnu literārās jaunrades konkursa “Kā es braucu Skalbi lūkoties?” apbalvošanas pasākumu atklāja Rīgas Bērnu un jauniešu centra “Altona” direktore Māra Bernande, kura sveica visus konkursa dalībniekus un vēlēja arī turpmāk būt tikpat radošiem un ieinteresētiem, attīstot rakstniecības talantu. Zīmīgi, ka pasākums notika tieši latviešu rakstnieka Kārļa Skalbes 145. jubilejā. Pēc tam dalībniekus un viesus uzrunāja konkursa organizatore, Jauno rakstnieku un žurnālistu klubiņa vadītāja Paula Sonita Deruma, kas pastāstīja kā veicās konkursa gaitā, ka konkursā piedalījās 50 dalībnieki trijās vecuma grupās. Visvairāk dalībnieku bija 9.-12. klašu grupā, kur tika iesniegti 22 radošie darbi. Par konkursa darbu vērtējumu stāstīja žūrijas pārstāve Nacionālās Rakstniecības un mūzikas muzeja sabiedrisko attiecību vadītāja Annija Luīze Pentjuša. Pēc tam izglītības metodiķe Jolanta Komarovska konkursa dalībniekus iepazītināja ar vērtīgākajām atziņām no literārajā konkursā iesniegtajiem darbiem. Ar muzikālajiem sveicieniem visus pasākuma dalībniekus iepriecināja Rīgas Bērnu un jauniešu centra “Altona” Vokālā studija “Mārītes” (ped. Aija Liepiņa) un Ģitārspēles studijas audzēknis Modris Vīksna (ped. Atis Pelčeris).
Paldies Latvijas Nacionālā rakstniecības un mūzikas muzeja sabiedrisko attiecību speciālistei Annijai Luīzei Pentjušai un Rīgas Bērnu un jauniešu centra “Altona” direktores vietniecei Balvai Šlankai un izglītības metodiķei Jolantai Komarovskai par darbu vērtēšanu. Paldies Latvijas Nacionālajam Rakstniecības un mūzikas muzejam par atbalstu literārā konkursa organizēšanā, paldies personīgi direktorei Ivetai Ruskulei un sabiedrisko attiecību vadītājai Annijai Luīzei Pentjušai!
Paldies Vokālās studijas “Mārītes”(ped. Aija Liepiņa) dziedātājiem un Ģitārspēles studijas (ped. Atis Pelčers) audzēknim Modrim Vīksnam.
Konkursa rezultāti
4.-5. klašu grupa
- vieta – Jēkabs Lejiņš (Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola)
- vieta – Jegors Veļičko (Rīgas 40. vidusskola)
- vieta – Amēlija Krievkalne (Rīgas Angļu ģimnāzija), Ernests Pāvulāns (Ziemeļvalstu ģimnāzija), Līva Rundāle (Rīgas Angļu ģimnāzija)
Atzinība – Vanesa Mošna (Rīgas 40. vidusskola), Margarita Misjuka (Rīgas 40.vidusskola)
Specbalva par 21. gadsimta Skalbes interpretāciju – Kate Līcīte (Rīgas Angļu ģimnāzija)
Specbalva par visnegaidītāko notikumu pavērsienu – Marija Aleksandrenkova (Rīgas 40. vidusskola)
Specbalva par vislīdzjūtīgāko pasaku – Edvards Graudiņš (Rīgas Angļu ģimnāzija)
6.-8. klašu grupa
- vieta – Romans Šiļņikovs (Rīgas Purvciema vidusskola)
- vieta – Raimonds Medveckis (Rīgas Angļu ģimnāzija)
- vieta – Jēkabs Mednis (Rīgas 69. pamatskola), Patrīcija Graudiņa (Rīgas Bērnu un jauniešu centrs “Altona”)
Atzinība – Madara Biezā (Rīgas Angļu ģimnāzija)
Specbalva par vismīlīgāko pasaku – Justīne Kalniņa (Rīgas Ziepniekkalna vidusskola)
Specbalva par vispamācošāko pasaku – Toms Kupčs (Rīgas Ziepniekkalna vidusskola)
9.-12. klašu grupa
- vieta – Alise Roze Zālīte (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Elīza Daniela Dzene (Rīgas Bērnu un jauniešu centrs “Altona”), Nika Sircova (Rīgas Purvciema vidusskola)
- vieta – Elīza Dumpe (Rīgas Angļu ģimnāzija), Līva Auziņa (Rīgas Bērnu un jauniešu centrs “Altona”)
- vieta – Lota Mickevica (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), Marta Emīlija Ļaksa (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija)
Atzinība – Dārta Kleinberga (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija)
Specbalva par emocionālu un spilgtu vēstījumu – Elīza Daniela Dzene (Rīgas Bērnu un jauniešu centrs “Altona”)
Specbalva par veiksmīgu divu paaudžu atspoguļojumu – Lota Mickevica (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija)
Specbalva par tēlainu valodu – Alise Roze Zālīte (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija)
Specbalva par vissirsnīgāko valodu – Nika Sircova (Rīgas Purvciema vidusskola)
Informāciju sagatavoja Rīgas Bērnu un jauniešu centra “Altona” izglītības metodiķe Jolanta Komarovska un interešu izglītības skolotāja Paula Sonita Deruma.