RTJN “Annas 2” Elektronikas un robotu tehnikas pulciņa komandai 12. vieta sacensībās Grieķijā
RTJN “Annas 2” Elektronikas un robotu tehnikas pulciņa komanda Grieķijā pārstāvēja Latviju jauniešu vispasaules robotikas sacensībās FIRST Global Challenge 2024.
Λετονοί, γεια, στην έξοδο!
Laika posmā no 23. septembra līdz 1. oktobrim RTJN “Annas 2” elektronikas un robotu tehnikas pulciņa komanda skolotāja Egmonta Pavlovska vadībā piedalījās jauniešu vispasaules robotikas sacensībās FIRST Global Challenge 2024, un atrada laiku arī Atēnu apkārtnes apceļošanai. 180 valstu komandu konkurencē oficiālajā sacensību reitingā Latvijas komanda ierindojās 12. vietā, un spēlējot finālspēlēs ieguva ceturtās labākās alianses titulu. Pirms pasākuma svinīgās atklāšanas vēsturiskajā Kalimarmaro olimpiskajā stadionā, komanda devās uz līdzās esošo Latvijas vēstniecību, kur bija uzaicināta uz tikšanos ar vēstniecības kolektīvu un Latvijas vēstnieci Grieķijā Ievu Briedi.
Visi komandas dalībnieki pirmo reizi piedalījās šāda līmeņa sacensībās. Šī apraksta tapšanas brīdī daži komandas (https://first.global/2024-nations/latvia-2024/) dalībnieki improvizētā intervijā dalījās ar savām pārdomām:
Kā Tu vērtē komandas sniegumu šajās sacensībās?
Renārs Kažoks (15): “Tika iegūta ļoti augsta vieta priekš tā, cik tomēr salīdzinoši nedaudz gatavojušies bijām pirms sacensībām. Tas, kas mums šo augsto vietu ļāva iegūt, bija veiksme, citu komandu sadarbība, un milzīgais darbs, ko mēs veicām uz vietas Grieķijā.”
Kas bija komandas stiprās puses? Kādi bija trūkumi komandas sniegumā?
Zane Lange (12): “Mūsu stiprā puse bija stratēģijas sarunāšana ar citām komandām.”
Eduards Leo Šulcs (14): “Jā, komandas stiprā puse bija komunikācija ar citām komandām – spējām kārtīgi izskaidrot savu stratēģiju citām komandām ar ko spēlējām, kā arī labi saprast citu komandu stratēģiju, ja spēlējām pēc tās. Komandas trūkums ir tas, ka esam salīdzinoši nepieredzējusi komanda, ir lietas ko varam nezināt.”
Renārs: “Komandas stiprā puse, bija tas, cik draudzīgi bija komandas biedri savā starpā.”
Kas būtu jāņem vērā nākošreiz, lai uzlabotu komandas sniegumu sacensībās?
Eduards: “Jāņem līdzi vairāk dažādu rezerves daļu, piemēram, zobratus, jo vienu šoreiz nācās aizņemties no citas komandas.”
Renārs: “Komandā katram dalībniekam ir jābūt savai lomai, un katram ir jābūt centīgam.”
Kas Tev vēl būtu jāiemācās, lai Tu būtu tas (tā), kam pateicoties Latvijas komanda nākošreiz varētu iekļūt rezultātu trijniekā?
Eduards: “Man vajadzētu uzzināt vairāk par mehāniku un fiziku, lai varu kārtīgi izprast, kā viss robotā darbojas. Tas palīdzētu novērst problēmas.”
Zane: “Man vēl daudz būtu jāmācās par robota mehānismiem un motoriem.”
Renārs: “Vienalga cik spējīgs ir viens komandas biedrs, viņš viens pats nevar nodrošināt, ka komanda tiks TOP 3. Svarīgākais ir tas, lai komanda spētu izcili strādāt kopā, un katrs zinātu, ko tieši viņš var sniegt. Priekš nākošās reizes, svarīgākā lieta, ko iemācīties, noteikti ir, kā organizēt komandas darbu.”
Kādas īpašības, un kāda rīcība ir svarīgākā komandas dalībniekiem, lai nodrošinātu augstus rezultātus šādās sacensībās?
Zane: “Nepieciešama laba prasme sarunāties ar citiem.”
Eduards: “Jāspēj domāt radoši lai varētu atrast dažādākus, iespējami labākus, risinājumus problēmām, jāspēj iztēloties un kārtīgi izskaidrot savu ideju citiem komandas biedriem, un jāvar izdomāt, kā savu ideju realizēt.”
Kādas idejas komandas saliedēšanas un treniņu pasākumiem varat ieteikt?
Eduards: “Interesants uzdevums varētu būt mēģināt kaut ko izveidot, kādu nelielu projektu, bet katrs komandas biedrs izveido noteiktu daļu projektam. Visas daļas pēc tam savieno kopā.”
Renārs: “Varētu uzlabot dalībnieku fizisko izturību.”
Zane: “Piemēram, dodoties pārgājienā mežā.”
Kas Tev bija vērtīgākā pieredze sacensību gatavošanās procesā?
Renārs: “Man vērtīgākais bija tas, ka es sapratu, cik vērtīga ir laika un darbu plānošana, ideju pierādīšana, kā arī komandas darbs.”
Zane: “Tiku pie nelielas izprašanas par to kā strādā robots un kā to būvēt.”
Kas Tev bija vērtīgākā pieredze, kas iegūta sacensību gaitā?
Renārs: “Vērtīgākā pieredze, noteikti, bija darbs ar citu valstu komandām. Bija ļoti interesanti uzzināt par citām kultūrām, un iemācīties sadarboties ar citiem, un atrast katram savu lomu spēlē.”
Sirsnīgi sveicam RTJN “Annas 2” Elektronikas un robotu tehnikas pulciņa komandas dalībniekus par izciliem sasniegumiem! Izsakām pateicību Elektronikas un robotu tehnikas pulciņa skolotājam Egmontam Pavlovskim par audzēkņu sagatavošanu starptautiskajām sacensībām un nenovērtējamo ieguldījumu jauniešu nākotnes profesionālajā izaugsmē.